Absolwenci AGH z Wietnamu spotkali się z Prezydentem RP

Ho Chi Hung oraz Pham Khoi Nguyen, absolwenci Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Konsulowie Honorowi AGH, znaleźli się w gronie wietnamskich absolwentów polskich uczelni, z którymi w trakcie swojej oficjalnej wizyty państwowej w Wietnamie spotkał się Prezydent RP Andrzej Duda.

Podczas spotkania Ho Chi Hung za zasługi dla rozwoju polsko-wietnamskich relacji został odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Pan Hung jest absolwentem Wydziału Maszyn Górniczych i Hutniczych (obecnie: Inżynierii Mechanicznej i Robotyki). Studia rozpoczął w roku 1966, a zakończył je w 1972 r. W maju 2016 r. otrzymał tytuł Konsula Honorowego AGH.

Pham Khoi Nguyen jako prezes Towarzystwa Przyjaźni Wietnamsko-Polskiej otrzymał od Andrzeja Dudy flagę państwową Rzeczypospolitej Polskiej. Pan Nguyen w latach 1969–1974 był studentem Akademii Górniczo–Hutniczej na Wydziale Geologiczno–Poszukiwawczym (obecnie: Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska). W lipcu 2013 r. Senat AGH uroczyści wręczył mu tytuł Konsula Honorowego AGH.

Lista wietnamskich absolwentów Akademii Górniczo-Hutniczej liczy obecnie ok. 300 nazwisk. W roku 2009 zostało założone Koło Wychowanków AGH w Hanoi, a w 2015 r. ukazała się publikacja „Przyjaźń polsko-wietnamska, wietnamscy absolwenci AGH”, wydana przez AGH przy współpracy z Towarzystwem Przyjaźni Wietnamsko-Polskiej w Wietnamie. Publikacja ta stanowi podsumowanie wieloletniej współpracy pomiędzy AGH a Wietnamem, zawiera dokumentację fotograficzną oraz krótkie życiorysy blisko 30 wybitnych absolwentów AGH.

Akademia Górniczo-Hutnicza rozwija współpracę z Wietnamem – do tej pory zawarła umowy generalne z dziewięcioma wietnamskimi instytucjami naukowo-badawczymi w zakresie biomedycyny, mechatroniki, IT, budownictwa podziemnego, ekologii, geoturystyki, geodezji, górnictwa oraz zarządzania i nauk humanistycznych.

www.agh.edu.pl/aktualnosci/info/article/absolwenci-agh-z-wietnamu-spotkali-sie-z-prezydentem-rp/

International Conferences on Earth Sciences and Sustainable Geo-resources Development ESASGD 2016

III Międzynarodowa Konferencja „Współpraca naukowo-badawcza pomiędzy Wietnamem a Polską została w bieżącym roku połączona z cyklem konferencji międzynarodowych o wspólnej nazwie:      „Earth Sciences and Sustainable Geo-resources Development” (ESASGD 2016), który odbędzie się 14 listopada 2016 r. w Hanoi, Socjalistyczna Republika Wietnamu. Gospodarzem wydarzenia będzie Hanoi University of Mining and Geology (HUMG), który w tym roku obchodzi swój jubileusz 50-lecia istnienia.

Program wydarzenia jest dostępny na stronie:http://esasgd.humg.edu.vn/

Ho Chi Hung otrzymał tytuł Konsula Honorowego AGH

Prof. dr inż. Nguyen Van Giang doktorem honoris causa AGH